Nie každý je so svojím vzhľadom spokojný, niekto sa však naučí sa mať rád a niekto to počas svojho života radšej zmení. Nad tým, prečo človek podstúpi plastickú operáciu sa dnes nebudeme zamýšľať. S najväčším predpokladom sú dôvody, pre ktoré chcú ľudia zmeniť svoj vzhľad, osobné. Dnes sa budeme skôr venovať cenám a financovaniu plastický operácii. Plastická chirurgia totiž nie je zadarmo, až na prípady kedy si plastickú operáciu vyžaduje zdravotný stav. Povedzme napríklad, ak sa jedná o popáleniny, či korektúry enormných častí tela, ktoré by mohli spôsobovať bolesť. Väčšina plastických operácii je teda skôr čisto estetickou záležitosťou. Ak ste sa pre ňu rozhodli, nepozerajte vždy len na cenu. Najnižšia cena ako ani najvyššia cena nezaručujú kvalitu. Pre istotu skôr ako si vyberiete toho Vášho chirurga zájdite na konzultáciu, odborník vždy musí vystupovať odborne. Konzultácie sa ale väčšinou platia, čo by Vás mohlo odradiť credit ifn.

Tiež majte na pamäti, že nie je dobrý lekár, ktorý urobí všetko za čo mu zaplatíte, ale skvelý lekár je ten, ktorý Vám vysvetlí čo už Vám urobiť nemôže a prečo. Prečítajte si recenzie, dnes ich máte takmer plný internet, je možné, že Vám pri výbere pomôžu. Cenník plastických operácii v Bratislave a v jej okolí je približne rovnaký, samozrejme odlišuje sa od služieb, ktoré by mohla súkromná klinika ponúkať. Niektoré súkromné kliniky ponúkajú aj možnosť operácie na splátky. Aby sme nehovorili len všeobecne priblížime si sumy za najčastejšie zákroky plastickej chirurgie. Napríklad taká korekcia špičky nosa sa pohybuje od 500eur, facelifty-napnutie kože tváre a krku nájdeme za 900eur, napnutie kože len na čele je o voľačo lacnejšie a stojí 500eur, plastická operácia zahŕňajúca aj silikónovú výplň stoji v okolí Bratislavy okolo 2200 eur , takú modeláciu prsníkov dostanete už za cenu 1200 eur, veľmi častá a obľúbená operácia je korekcia ovisnutých horných viečok a stojí 390 eur, korekcia dolných viečok stojí 450 eur. Ceny sú samozrejme orientačné a v niektorých klinikách sa o pár desiatok môžu líšiť, v niektorých prípadoch možno aj pár stoviek. Niektoré kliniky si napríklad účtujú ešte zvlášť anestéziologické služby, či služby konzultácie.

Samozrejme cena plastickej chirurgie závisí aj od situácie, či dopyte po ponúkanej úprave. Sumy uvedené vyššie síce nie sú extrémne, ale nie sú ani úplne bežne pohybujúc sa v slovenských domácnostiach. Nie každý človek má len tak doma z rozpočtu možnosť použiť peniaze na estetickú úpravu. Bez tak si dovolím tvrdiť, že keď už sa rozhodnete, že sa chcete dať vylepšiť, nepúšťajte sa do rizík extrémne lacných plastických operácií a chirurgov niekde v zahraničí. Vždy majte na pamäti, že sa jedná o zásah do Vášho tela a zásah na celý život. Mnohý lekári už často po pokazenej plastickej operácii niekoho iného nevedia rady. Veľmi ťažko sa podľa ich slov upravuje zle urobená robota niekoho iného. Ak na operáciu nemáte, radšej sa informujte o možnosti splátok ako ísť do rizika operácie niekde do krajiny, kde plastickú operáciu možno nevykonáva ani lekár v pravom slova zmysle. Aby ste nakoniec neboli so svojim vzhľadom nespokojný ešte viac, keď Vám na ňom tak záleží viva credit pareri.